پرونده ویژه: «فصل برداشت»+ دانلود

0
182

فصل برداشت

سه سال از حضور دکتر روحانی و یارانش در کابینه تدبیر و امید گذشت؛ سه سالی که با توجه به مشکلات داخلی و تهاجم‌های خارجی اقتصادی، روزهای سختی را برای اعضای هیأت دولت رقم زد. سال گذشته درحالی سپری شد که با اجرایی شدن برجام، امیدها به گشایش اقتصادی بیشتر شد؛ اما با بدعهدی‌های طرف مقابل، برخی تحریم‌ها و مهمتر از همه محدودیت های تبادلات بانکی همچنان پابرجا ماند.

در طول این سالیان، نخبگان و سیاست‌گذاران نسخه شفابخش وضعیت اقتصادی کشور را تحقق مفاهیمی چون «تقویت تولید ملی»، «دانش‌بنیان شدن اقتصاد»، «مبارزه با فساد و مصرف زدگی» و در رأس همه «اقتصاد مقاومتی» معرفی کرده‌اند. دولت یازدهم نیز با درک ضرورت این مسأله، تمام توان خود را برای پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی به کار بست و با تشکیل ستاد فرماندهی، برنامه‌هایی را تدوین نمود.

در دورانی که مردان تدبیر و امید اندک اندک به «فصل برداشت» عملکرد سه ساله خود قدم می‌نهند. این سوال پیش روی مخاطبان قرار دارد که دکتر روحانی و همکارانش تا چه مقدار کشور را از ثمرات اقتصاد مقاومتی بهره‌مند ساخته اند؟ بدون شک پاسخ به این پرسش، بدون اطلاع از عملکرد دست اندرکاران دولت یازدهم میسر نخواهد بود. پرونده «فصل برداشت» به دنبال آنست تا عملکرد دولتمردان را با استناد به منابع و گزارش‌های رسمی آشکار، به تصویر بکشد تا از قبَل این امر، میزان انطباق اقدامات مسئولین و اسناد کلان کشور مشخص شود.

ناگفته پیداست که این پرونده نیز همچون بسیاری از مصنوعات بشری، کاستی ها و نقایصی دارد، لکن نخبگان و کارشناسان مجموعه در فرآیند تدوین متون تلاش کردند تا با نگاهی منصفانه و غیر سیاسی، عملکرد قوه مجریه را متکی به منابع و گزارش‌های رسمی بنگارند. امید است که حاصل این تلاش‌ها، مورد استفاده تمامی دلسوزان و خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران واقع شود.

دانلود :

دانلود پرونده «فصل برداشت»- بخش اول

 دانلود پرونده «فصل برداشت»- بخش دوم

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here