پرونده ویژه: «میراث یازدهم»+ دانلود

1
215

بسمه تعالی

مرداد ماه ۹۲، دکتر روحانی و یارانش سکّان اداره امور کشور را به دست گرفتند و بدین ترتیب دولت یازدهم در اوضاع متلاطم اقتصادی کار خود را آغاز نمود. تحریم‌های پیچیده‌، نابه‌سامانی‌های اقتصادی و متعاقباً مشکلات معیشتی، بار مسئولیت را برای یاران تدبیر و امید سنگین‌تر از گذشته می‌کرد.

با آغاز به کار دولت، تلاش‌ها برای رفع مشکلات شروع شد؛ از انجام مذاکرات متراکم جهت رفع تحریم‌ها گرفته تا برنامه‌ریزی برای بهبود شاخص‌های اقتصادی و تلاش در جهت ارائه بهتر خدمات اجتماعی. از سوی دیگر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیز همچون چراغ راهی دربرابر قوه‎‌ی مجریه قرار داشت؛ سیاست‌هایی که با نگاهی درون‌زا در پی قطع وابستگی‌های اقتصادی، حمایت از تولید ملی و دانش‌بنیان شدن اقتصاد بود.

کابینه‌ی یازدهم در این چهار سال تدابیر مختلفی را در راستای بهبود وضعیت اقتصادی اتخاذ کرد و ثمرات متعددی را برای ملت به میراث گذاشت. بدون شک باید قدردان زحمات دولتمردان بود و جهت دستیابی به آرمان اقتصاد‌مقاومتی، تجارب مثبت و منفی ایشان را مدنظر قرار داد. از این حیث مرور کارنامه عملکرد دولت یازدهم به‌منظور ثبت میراثی برای کشور ضروری می‌نماید.

مرکز رصد کنکاش، جهت انجام مأموریت خویش مبنی بر رصد تحولات سیاست‌گذارانه‌ کشور، با بهره‌گیری از دانش نخبگانی خود، پرونده عملکرد دولت تدبیر و امید را تحت عنوان «میراث یازدهم» تدوین و منتشر نمود. در قالب تدوین این پرونده، کارشناسان مرکز کنکاش، با مرور و بررسی صدها منبع و گزارش رسمی در حوزه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی، تلاش نمودند تا تصویری منصفانه، واقعی و غیرسیاسی از اقدامات قوه‌ی مجریه ارائه دهند.

پرونده‌ی میراث یازدهم مدعی بررسی همه‌جانبه‌ دولت نیست، لکن امید می‌رود که این نگاره ـ با تمامی نقاط قوت و ضعفش ـ تصمیم‌گیران و دلسوزان کشور را در تحقق اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی یاری نماید.

تا که قبول افتد و که در نظر آید…

دانلود :

 

دانلود پرونده ویژه: «میراث یازدهم»

 

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here