پرونده ویژه: «فرصت پنجم»+ دانلود

0
289

باسمه تعالی

مردادماه ۹۶ دکتر روحانی و یارانش برای چهار سال دیگر سکان امور اجرایی کشور را به دست گرفتند تا کاروان تدبیر و امید بار دیگر در برابر مشکلات اقتصادی و اجتماعیِ پیش رو صف‌آرایی نماید. تدبیری که مردم را چشم‌به‌راه حل مشکلات اقتصادی قرار داد.

 دکتر روحانی و همکارانش در پنجمین سال حضور در دولت، با اتفاقات و حواشی مختلفی دست و پنجه نرم کردند. از نوسانات سکه و ارز گرفته تا افزایش افسار گسیخته نقدینگی و طرح سؤال از رئیس‌جمهور در مجلس. سال گذشته در حالی سپری شد که بعد از گذشت بیش از ۲ سال از اجرایی شدن برجام، امیدها به گشایش‌های اقتصادی همچنان ادامه داشت. بدعهدی آمریکا و خروج این کشور از برجام اما یکی از مهم‌ترین تحولات در سال آغازین دولت دوازدهم بود. خروجی که موجبات تمرکز بر برجام اروپایی را در بدنه دولت زنده کرد.

در سال اول دولت دوازدهم، روحانی و همکارانش با ترمیم کابینه جدید سعی کردند تا در راستای بهبود وضعیت اقتصادی حرکتی روبه‌جلو داشته باشند. از این رهگذر نیز تدابیر مختلفی برای بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی اتخاذ شد. از این حیث مرور عملکرد کارنامه دولت دوازدهم ضروری می‌نماید. در حقیقت این سؤال پیش روی مخاطبان قرار دارد که دکتر روحانی و همکارانش در «فرصت پنجم» حضور خود در دولت، تا چه مقدار کشور را از ثمرات اقتصاد مقاومتی بهره‌مند ساخته‌اند؟ بدون شک پاسخ‌ به این پرسش، بدون اطلاع از عملکرد دست‌اندرکاران دولت دوازدهم میسر نخواهد بود. پرونده «فرصت پنجم» بر آن است تا عملکرد دولتمردان را با استناد به گزارش‌های رسمیِ آشکار، به تصویر بکشد و میزان انطباق اقدامات مسئولین و اسناد کلان کشور را مشخص نماید.

دانلود پرونده ویژه: «فرصت پنجم»

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here