پرونده ویژه:«عیار ۱۲ ماه تدبیر و امید»+ دانلود

0
229

به گزارش عیارآنلاین، ۲۴ خرداد ۹۲ مردم برای انتخاب رئیس جمهور دولت یازدهم به پای صندوق های رای رفتند و حجت الاسلام دکتر حسن روحانی را به عنوان رئیس جمهور کشور برگزیدند. روحانی در دوران تبلیغات، دولت خود را دولت «تدبیر و امید» نامید و نماد انتخاباتی خود را «کلید» انتخاب کرد.

وی در مقطعی رئیس‌جمهور ملت ایران شد که مشکلات جدی در اقتصاد کشور وجود داشت؛ مشکلاتی که ریشه در ساختار بیمار اقتصاد ایران داشت و البته تحریم‌های اقتصادی دشمن موجب تشدید آن شد. طبیعی بود که انتظار مردم از دولت جدید رفع مشکلات و بهبود اقتصاد ایران باشد.

122232123

در حال حاضر که بیش از یک سال از شروع به کار دولت تدبیر و امید می‌گذرد، سؤال این است که آیا کلید ایشان کارآمد بوده است؟ می‌توان گفت که کلید دکتر روحانی برای حل مشکلات و مسائل مردم، افرادی هستند که از سوی ایشان به مجلس برای کسب رای اعتماد معرفی شدند و با رای نمایندگان مردم در جایگاه مدیریت وزارتخانه‌های دولت نشستند. این افراد و دیگرکسانی که در مناصب مهم کشور به‌صورت مستقیم از سوی رئیس جمهور منصوب‌شده‌اند، تشکیل‌دهنده اجزای اصلی کلید دولت یازدهم می باشند.

برای پی بردن به پاسخ سؤال یادشده، منطقی است که به بررسی عملکرد اعضای کابینه روحانی بپردازیم. این پرونده تلاش دارد تا عملکرد تعدادی از وزرا و مسئولان دولت یازدهم را بررسی کند. البته ما مدعی نیستیم که توانسته‌ایم عملکرد تمامی اعضای کابینه را بررسی کنیم چراکه چتر دانشی ما همه مسائل را در بر‌نمی‌گیرد و این پرونده بیشتر بر حوزه‌های اقتصاد و علم و فناوری تمرکز دارد و معقول هم نیست که در موضوعاتی که دانش لازم را نداریم، عملکرد افراد را موردنقد و بررسی قرار دهیم.

در این پرونده تلاش شده است که با تکیه‌بر دانش موجود در شبکه نخبگان عیارآنلاین و فارغ از نگاه‌ها و جریان‌های سیاسی موجود، بررسی منصفانه‌ای از عملکرد کابینه در طول یک سال ابتدایی دولت یازدهم یعنی از مرداد ۹۲ تا مرداد ۹۳، انجام گیرد و نتیجه را در اختیار مخاطبان گرامی قرار دهد.

qwert

گزارشهای این پروند به صورت مجزا در سایت عیارآنلاین منتشر شده است که در ادامه میتوانید آنها را مطالعه کنید:

۱- در سودای بازار جهانی (عملکرد یکساله وزیر نفت)

۲- زیر سایه سند تحول (عملکرد یکساله وزیر آموزش و پرورش)

۳- خداحافظ ایران کد (عملکرد یکساله وزیر صنعت، معدن و تجارت)

۴- تحول بودجه نظام سلامت (عملکرد یکساله وزیر بهداشت)

۵- علم در حاشیه (عملکرد یکساله وزیرعلوم)

۶- فناوری در متن (عملکرد یکساله معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری)

۷- گندم در مسیر خودکفایی (عملکرد یکساله وزیر جهاد کشاورزی)

۸- مسکن مهر، پر! (عملکرد یکساله وزیر راه و شهرسازی)

۹- غفلت ناظر، جولان پول (عملکرد یکساله رییس کل بانک مرکزی)

۱۰- فرمان، جای دیگری است! (عملکرد یکساله وزیر اقتصاد)

۱۱- کم مصرف‌ها زیر فشار (عملکرد یکساله وزیر نیرو)

info@ayaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here